První adventní neděli opět #vyletirybka, aby podpořila handicapovanou Barunku

(1. 12. 2017)

Projekt #vyletirybka, který podporuje Barču Sedláčkovou z Českých Budějovic, pokračuje i v letošním roce. Patnáctileté dívce, která se i přes vážnou neuropatii věnuje malování, a to originální metodou – ústy, opět pomáhá stejný tým jako v minulosti. Jedná se o partu kolem českobudějovické folkové skupiny The Greens.

„Je úžasné, co všechno se už povedlo! Kolik sympatizantů a podporovatelů Baruška má. Její onemocnění je ale celoživotním bojem, proto je třeba se pořád snažit. V neděli tak opět #vyletirybka a jsem sám zvědav, jak moc zaplaví sociální sítě,“ usmívá se Jan Novotný z The Green.

Systém funguje tak, že kdokoliv může namalovat rybku, kterou umístí například na Facebook či Instagram a následně nominuje další tři osoby, jež se pustí do stejné činnosti. Cíl je jednoduchý – co největší zviditelnění, díky němuž se může podařit získat dárce, kteří Barču podpoří finančně na účtu 213091030/ 0600. Peníze budou použity na nákladné léčebné výlohy a různé pomůcky, které dívce zlehčí život.

The Greens v neděli zároveň spouští projekt na HitHitu. Sbírka bude zaměřena na jejich novou desku, na které se budou nacházet i již dříve zveřejněné a úspěšné písničky pro Barču. „Cílová částka je 90 tisíc korun. Z prodaných cédéček potom půjde 25 procent na podporu Barči,“ dodává Jan Novotný.

Projekt #vyletirybka podporují osobnosti jako Miro Žbirka, Arny Petráček či Jitka Charvátová. Zapojily se i různé firmy. „Na závěr bych vzkázal: Namaluj #vyletirybka a podpoř Barunku nějakou kačkou. Jakákoliv suma jí totiž pomůže. Udělejme této bojovnici, která má náš nejhlubší respekt, krásné Vánoce,“ vybízí Jan Novotný.

Více informací na www.vyletirybka.cz a www.pusopis.cz.

Václav Votruba

Více novinek